Bramy garażowe stanowią ważny element, przy każdym budynku, ponieważ w pewnym stopniu są one odpowiedzialne za zapewnienie bezpieczeństwa. Kradzieże przydarzają się każdego dnia, a garaż jest jednym z miejsc, przez które można wejść do wnętrza budynku. Z tego powodu warto, jest zainwestować w dobrej jakości bramę garażową, która zapewni nam ochronę przed potencjalnymi złodziejami. Warto jednak pamiętać, że brama garażowa musi być także wygodna i bezpieczna w użytkowaniu. Jeżeli będzie ona sprawiała wiele problemów, to korzystanie z garażu będzie bardzo uciążliwe. 

Jak wybrać odpowiednią bramę garażową?

Jak w każdym przypadku doboru elementów do wyposażenia domu, również i brama garażowa musi spełniać wszelkie wymagania użytkowników. Przy wyborze bramy garażowej, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę takie czynniki jak jej wielkość oraz izolacja ciepła.

Dostępne na rynku bramy garażowe, mają różne kolory i wzory. Warto zdecydować się jednak na taką, która będzie współgrała kolorystycznie z elewacją i dachem budynku. Bramy garażowe muszą być także odporne na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych, dlatego warto zdecydować się na produkt wykonany z dobrej jakości materiałów.

Rodzaje bram garażowych

Na rynku dostępne są bramy do garaży zbudowane w różny sposób. To jaką konstrukcję wykorzystuje dana brama, ma kluczowy wpływ na sposób jej użytkowania. Obecnie najpopularniejsze są bramy segmentowe. Składają się one, jak sama nazwa wskazuje z segmentów połączonych za pomocą zawiasów. Innym rodzajem bram garażowych, który jest bardzo popularny, są bramy rolowane. Ten rodzaj bram zbudowany jest z wąskich lameli, które w momencie otwierania się bramy są nawijane na specjalny wałek.

Warto również wspomnieć o bramach uchylnych, które obecnie są już rzadziej stosowanie. Popularne natomiast są bramy skrzydłowe, które zbudowane są właśnie ze skrzydeł otwierających się na zewnątrz. To, jaki rodzaj bramy wybierzecie do swojego domu, powinno być w dużej mierze uwarunkowane własnymi preferencjami. Każdy z wymienionych rodzai ma bowiem swoje wady oraz zalety, które mogą wpływać na ich funkcjonowanie.

Zobacz przykładowe produkty w sklepie Alvera z miasta Poznań: https://alvera.pl/bramy-garazowe/

Mapa strony