Zaburzenia ostrości widzenia

Piasek pod powiekami, zaczerwienienie, opuchnięte powieki czy zaburzenia ostrości widzenia – tak najczęściej wyglądają pierwsze objawy chorób oczu, które – jeśli je zbagatelizujemy – mogą być dosyć poważne w konsekwencjach. O oczy należy dbać na wiele sposobów, stosując odpowiednio dobraną profilaktykę oraz leczenie.

W leczeniu dolegliwości oczu najczęściej stosowane są krople do oczu, które docierają do źródła problemu i łagodzą wszystkie nieprzyjemne objawy. Warto je stosować nie tylko jako środek leczniczy, ale również jako profilaktykę. Krople do oczu doskonale sprawdzają się w przypadku osób, których oczy są zmęczone i podrażnione poprzez długotrwałą pracę przy komputerze. Są również wskazane podczas występowania różnego rodzaju reakcji alergicznych. Odpowiednio dobrane krople łagodzą świąd i opuchliznę powiek, ułatwiają mruganie, niwelują uczucie piasku pod powiekami.

Jęczmień na oku

Krople do oczu z antybiotykiem są natomiast zalecane przy różnego rodzaju infekcjach bakteryjnych. Jedną z najczęstszych jest zakażenie gronkowcem, które początkowo rozwija się bezobjawowo. Później natomiast powstaje na powiece górnej lub dolnej stale rosnący jęczmień, który należy jak najszybciej zniwelować. Jęczmień jest bowiem źródłem bakterii, które mogą namnażać się powodując poważne konsekwencje dla narządu wzorku.

Krople do oczu z antybiotykiem likwidują nie tylko objawy choroby, ale również przyczyny – niszczą bakterie chorobotwórcze, dzięki czemu przyspieszają proces powrotu do zdrowia. Krople do oczu warto zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. Stosowanie ich na własną rękę może być nieskuteczne, gdyż właściwe leczenie wymaga przede wszystkim postawienia prawidłowej diagnozy

Mapa strony