HIFU opiera się na ultradźwiękach o wysokim natężeniu. W ostatnich latach coraz częściej używa się urządzenia, które wykorzystują tę technologię do zabiegów liftingujących twarz oraz ciał (np. szyję lub dekolt). Przeprowadzone w ten sposób zabiegi charakteryzuje przede wszystkim bezinwazyjność, gdyż do ich wykonania nie trzeba używać skalpela, a co za tym idzie klienci mogą szybko powrócić do codzienności. 

Na jakiej zasadzie działa urządzenie hifu?

Urządzenie HIFU emituje odpowiednią falę ultradźwiękową, która nie uszkadzając skóry w widoczny zewnętrznie sposób wywołuje w niej stan zapalny. Konsekwencją tego jest rozpoczęcie przez organizm procesu regeneracji skóry, blisko powiązanego z przebudową kolagenowych włókien. Mocne pobudzenie do tych procesów powoduje zagęszczenie i napięcie skóry, a to jest odbierane w wizualny sposób jako lifting.

Podczas wykonywania zabiegu nie stosuje się żadnego rodzaju nakłuć, a jedynie przykłada do skóry głowicę urządzenia. Do ok. godziny po zakończeniu zabiegu skóra ma prawo być zaczerwieniona, a przez okres do 4 tygodni może wydawać się wrażliwa na dotyk. Lifting twarzy z wykorzystaniem sprzętu HIFU cechuje duża skuteczność, a rezultaty widać najlepiej po ok. 2 lub 3 miesiącach, kiedy skóra w pełni się zregeneruje i wytworzy nowy kolagen. Uzyskany w ten sposób efekt jest widoczny przynajmniej przez rok.

Lifting jest wykonywany w coraz większej liczbie ośrodków medycyny estetycznej i kierowany jest zarówno do kobiet, jak i mężczyzn. Rekomendowany jest zwłaszcza osobom, borykającym się z problemem zbyt dużej ilości luźno zwisającej skóry, co może mieć miejsce przykładowo po nagłej utracie wagi lub być rezultatem niedawno przebytej ciąży. Zabiegi tego typu można wykonywać o każdej porze roku, ponieważ fale ultradźwiękowe nie czynią skóry wrażliwszą na promienie słoneczne.

Inne zastosowania urządzenia HIFU

Z racji, że urządzenie HIFU (zobacz) posiada wymienne końcówki to dzięki ich zastosowaniu można uzyskać inne efekty niż tylko lifting twarzy. Wykorzystując końcówkę przystosowaną do określonych części ciała jest możliwość zmniejszenia tkanki tłuszczowej poprzez niszczenie komórek tłuszczowych w wyniku działania ultradźwięków, emitowanych przez sprzęt.

Mapa strony