Wybór i zakup samochodu

Wybór odpowiedniego samochodu, jaki chcemy kupić nie jest sprawą łatwą. Nowe samochody są drogie lub bardzo drogie, cena zależy od wyposażenia i wersji silnikowej. Śmiem twierdzić, że nikt nie chce jeździć samochodem z najsłabszym silnikiem i najbiedniejszą wersją wyposażenia. Takie samochody kupują tylko firmy do swojej floty. Nie wszystkich nas stać na zakup samochodu nowego z dobrym wyposażeniem i mocnym silnikiem. Warto rozważyć kupno samochodu używanego z lepszym wyposażeniem oraz mocniejszym silnikiem.

Przy wyborze samochodu używanego warto poczytać opinie o danym modelu, która wersja silnikowa będzie lepsza, czyli mniej awaryjna. Wiele takich opinii uzyskamy przeglądając strony internetowe lub fora motoryzacyjne danego modelu. Internet jest wielką bazą przydatnych informacji oraz porad, ale trzeba też uważać, bo w sieci jest wiele niesprawdzonych informacji oraz oszustów.

Ogłoszenia samochodowe w Internecie.

Szukając używanego samochodu w serwisach internetowych z pewnością natkniemy się na ogłoszenia czy to od osób prywatnych czy od handlarzy. Przed przystąpieniem szukania samochodu musimy określić widełki cenowe ile chcemy maksymalnie zapłacić za samochód, Nie wliczając w to opłat rejestracyjnych i pakietu serwisowego po kupnie. Kolejny punkt to rok produkcji i przebieg maksymalny.

Tak wyszukane ogłoszenia sortujemy od najtańszego do najdroższego. Warto zaznaczyć w wyszukiwaniu nie pokazuj samochodów uszkodzonych. W otrzymanej liście pomijamy samochody najtańsze. Z doświadczenia wiem, że jeśli ktoś wystawia samochód bardzo tanio to musi być z nim coś nie tak, np. usterka jest na tyle kosztowna, że nie opłaci się jej robić albo usterek jest tak dużo, że naprawa pochłonie sporą ilość gotówki.

Samochody najdroższe na naszej liście sprzedają albo pasjonaci marki, albo osoby nieznające wartości pojazdu co stanowi jej zawyżenie. Teraz przechodzimy do parametrów wyszukiwań zaznaczamy w nim pokazuj tylko samochody bezwypadkowe.

Po tym zabiegu zostaje nam jeszcze mniej aut, zdarza się, że osoba sprzedająca auto zataiła przeszłość wypadkową wychodzi to podczas oględzin lub na etapie rozmowy telefonicznej.

Przed przystąpieniem do zakupu używanego samochodu lepiej jest zgłosić się od firm wyspecjalizowanych w sprowadzaniu samochodów używanych na zamówienie. Podajesz jakiego samochodu szukasz, jaki silnik, ile ma mieć km przebiegu, czy ma być bezwypadkowy lub możesz zlecić sprowadzeniu lekko uszkodzonego auta i zlecić naprawę.

Zakup lekko uszkodzonego auta


Sprowadzenie lekko uszkodzonego samochodu
i jego naprawa jest oszczędzeniem pieniędzy, które możesz wydać na inne przyjemności. Dużym plusem prywatnego importu samochodu jest to, że znasz całą historię kupowanego auta. Wiesz jak wyglądało podczas importu do polski wiesz jaki miało przebieg.

Źródło: https://autoagent.pl/gdzie-szukac-ogloszen-aut-z-niemiec/

Mapa strony