Gabinet kosmetyczny – przedłużanie paznokci

Większość kobiet dbających o urodę przywiązuje dużą wagę do swej fryzury oraz makijażu, poświęcając wiele czasu i środków na to, aby ich wygląd był nienaganny. Coraz więcej pań odwiedzających gabinety kosmetyczne decyduje się również na malowanie i przedłużanie paznokci Kraków. Zadbane paznokcie znakomicie podkreślają urodę i sprawiają, że dłonie wyglądają na ładne i zadbane.

W związku z tym, że wykonywanie manicure wymaga pewnej wprawy i umiejętności, najlepiej zlecić tą czynność wykwalifikowanej manicurzystce. Chociaż samo malowanie paznokci wydaje się czynnością bardzo łatwą, to w rzeczywiści jest to dosyć skomplikowany i pracochłonny proces. Zaczyna się on zawsze od przygotowania paznokcia do malowania. Przygotowania polegają m.in na odsłonięciu przylegających skórek, wyczyszczeniu płytki oraz nadaniu jej odpowiedniego kształtu. Dopiero, gdy paznokieć osiągnie odpowiedni kształt, można przystąpić do dalszych czynności.

Jak zrobić manicure hybrydowy

Obecnie największą popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Jest to technika, która polega na nałożeniu na oczyszczoną płytkę paznokcia, warstwy specjalnego preparatu. Preparat ten po naniesieniu musi zostać utwardzony. Odbywa się to poprzez włożenie dłoni pod lampę emitującą promienie ultrafioletowe.

W zależności od mocy lampy, trwa to kilka bądź kilkanaście minut. Dopiero po utwardzeniu preparatu, manicurzystka przystępuje do malowania płytki kolorowym lakierem. Na lakier w zależności od preferencji klientek, nakładać można również różnego rodzaju zdobienia i elementy dekoracyjne. Efekt końcowy powinien utrzymywać się nawet przez trzy tygodnie.

Przedłużanie paznokci – jaka metodą

Należy pamiętać, że za pomocą tej techniki nie da się przedłużyć paznokci. Przedłużanie paznokci najlepiej wykonać za pomocą żelu. Zdecydowanie odchodzi się od naklejania tipsów, które wyglądają sztucznie. Obecnie preferuje się naturalny wygląd paznokci, a taki efekt najłatwiej jest uzyskać właśnie za pomocą żelu.

Po przygotowaniu płytki, manicurzystka nakleja na palec specjalną formę. Następnie nakłada warstwę żelu, która po wyschnięciu staje się twarda i odporna na uszkodzenia. Zaschnięty żel zostaje odpowiednio spiłowany, aby wyglądał naturalnie. Po osiągnięciu zamierzonego rezultatu pozostaje pokrycie go kolorowym lakierem.

źródło: www.ateliermagnitica.pl – Salon kosmetyczny Kraków

Mapa strony