Sztuczna inteligencja prężnie się rozwija

Sztuczna inteligencja to dziedzina prężnie rozwijająca się na rynku światowym. Powoli wypiera ludzi na rynku pracy. Jak donoszą wiadomości w ciągu kolejnych 20 lat ma zniknąć 90% dotąd znanych ludzkości miejsc pracy, które zostaną obsadzone przez sztuczną inteligencję. Jak sztuczna inteligencja to zrobiła?

Mechanizmy decyzyjne w sztucznej inteligencji

Sztuczna inteligencja została wyposażona w mechanizmy decyzyjne. Oznacza to, że robot potrafi podejmować decyzje, na razie podstawowe, tak jak robi to człowiek. Maszynę programuje się na odpowiednie reakcje, słowa, czynności do wykonania gdy usłyszy dane słowo i tym podobne.

Wówczas robot wykonuje to czego został „nauczony” czyli to jak został zaprogramowany. Zwróćmy uwagę, że ludzki umysł również jest programowany Programowanie Neurolingwistyczne. Robot ma wprowadzone w układy elektroniczne pewne algorytmy, które uruchamiają się na określone słowa, czy określone przyciski.

Poziom decyzyjności sztucznej inteligencji jest póki co na podstawowym poziomie podejmowania decyzji przez człowieka. Oparty jest o algorytmy i programowanie. Sztuczna inteligencja jest zatem dopiero na drodze do przejęcia obowiązków człowieka.

Mapa strony