Kobiety chcą poznać wiele sposobów, dzięki którym możliwe jest zadbanie o skórę i poprawienie przy tym jej wyglądu. Jednym z zabiegów, który może okazać się dla wielu ciekawym rozwiązaniem, jest peeling kawitacyjny. Jest on przystosowany do cery nawet wrażliwej, w każdym wieku, przez co grono osób mogących z niego skorzystać jest całkiem spore.

Profesjonalny peeling kawitacyjny Kraków – dokładny i delikatny

Mimo że peeling kawitacyjny (więcej o zabiegu) wnika dużo głębiej niż takie peelingi, które mogą być wykonane w warunkach domowych, nie podrażnia on skóry. Sekretem jego działania jest kawitacja – zjawisko, dzięki któremu po zetknięciu zwilżonej skóry z ultradźwiękami tworzą się małe pęcherzyki ulegające rozpadowi. Poprzez takie działanie stary naskórek zostaje skutecznie usunięty. Po wizycie skóra ma lepszą kondycję, usprawniony zostaje przepływ krwi, a dodatkowo wyeliminowany zostaje rozwój bakterii. Martwy naskórek zaś jest dużo lepiej usunięty niż w przypadku innych rodzajów peelingu.

Uniwersalne rozwiązanie

Peeling kawitacyjny ma pozytywne działanie dla każdego rodzaju cery.  Szczególnie poleca się go osobom zmagającym się z trądzikiem (zarówno pospolitym jak i różowatym), bądź tym, którzy chcą pozbyć się zaskórników i wągrów, a nie mogą znaleźć na nie działającego sposobu.

Przyczynia się także do zmniejszenia widoczności istniejących przebarwień, co wiele osób skłania do regularnego wykonywania tego zabiegu. Także w przypadku skóry tłustej taki peeling sprawdzi się dobrze, gdyż wpływa on na regulację wydzielania sebum i zmniejsza świecenie się twarzy. Natomiast w przypadku cery suchej dodaje promiennego wyglądu i redukuje niewielkie zmarszczki.

Zdecydowanie się na zabieg, jakim jest peeling kawitacyjny, na pewno przyniesie skórze wiele korzyści. Czasem korzysta się z niego przed wykonywaniem innych – np. zabiegów, które mają silnie odżywić i nawilżyć, gdyż wspomaga on docieranie i wnikanie aktywnych składników. Za jego wyborem przemawia także fakt, że jest on bardzo bezpieczny – polecany wszystkim cerom, nawet naczynkowym i wrażliwym.

Mapa strony